נערות ליווי בישראל

נערת ליווי באמסטרדם אל מול נערת ליווי בארץ

נתחיל בכך שאף על פי שהתופעה נרחבת מאוד בארץ, העסקת נשים לקיום יחסי מין בארץ היא אסורה . נערת ליווי אמנם לא מוכרחה לשכב עם הלקוחות שלה, אך לעיתים קרובות זה קורה – ולכן המקצוע בארץ נחשב לא חוקי . בהולנד, לעומתנו, היו חכמים יותר, והגדילו ראש – לא עוד עבריינים ועברייניות שרק רוצים להתקיים ולעבוד במקצוע שאלוהים בירך אותם בו, מהיום הם עובדים מן המניין – כולל תשלום מסים, כולל ביטוח בריאות וביטוחים אחרים, וכולל הבטחת הכנסה במקרה ומפטרים אותם . אצלנו, כל אדם שעוסק במקצוע שאפילו קשור לתחום באופן עקיף נחשב פושע .

מרגע שהפכת נערות ליווי לחוקית ניתן להחליט על קווים אדומים מוסדרים בחוק

באמסטרדם הבינו שאין מנוס – אף על פי שהמקצוע חוקי, צריך להסדיר את השימוש בו, כמו בכל מקצוע אחר . עכשיו, ככל הנראה http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4349901,00.html, מתכננים להוריד את היקף השעות בהן עובדים (לא יעבדו בין 4:00 ל 9:00 בבוקר ), ולהעביר את גיל המינימום של עבודה בתחום ל 21. הסיבה היא שכשבחורות מתחילות לעבוד בגיל 18, ניתן להסיק שהכינו אותן עוד קצת לפני לעבודה בתחום, ובאמסטרדם מגדילים ראש . נערת ליווי קטינה היא לא חוקית, והם רוצים לדאוג שזה ישאר כך – גם על ידי הקצנת החוקים קצת יותר . אבל המקצוע נותר חוקי .

אז למה בעצם מכריחים נערות ליווי אקסלוסיביות לחכות עד גיל 21?

מצד אחד, הפיכת הגיל החוקי לעבודה בתחום ל 21 יכול לתת לכל שירותי ליווי בתל אביב בפוטנציה ללכת ללמוד באוניברסיטה, קצת זמן לטייל בחו "ל, ובעיקר לשמור עליה כשהיא עדיין קטינה . השעות יגרמו לכך שלכולם תהיה הפסקה, יתרמו לשמירה מפני עבריינות אמיתית (אלימות, התעללות, סמים קשים, ועוד ), ובאופן עקרוני יעזרו למסגר את שעות הפעילות . בשורה התחתונה, מה שכבר הבינו באמסטרדם הוא שאמנם אי אפשר להפוך את המקצוע ללא חוקי בשנית – זה הפסד גדול מדי, לכולם . אבל כן צריך למצוא את קו האמצע, בו כולם מרוויחים, וניתן לשמור על כולם ככל האפשר . ובינינו, אם בכל מקום זה היה קורה כך, העולם היה קצת יותר טוב .